flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська

Розроблено посібник правової допомоги у випадках ґендерної дискримінації

18 березня 2019, 12:48

Розроблено «Методичні рекомендації щодо ідентифікації випадків ґендерної дискримінації та механізм надання правової допомоги», інформує Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги.

У рекомендаціях містять відповіді на такі запитання: «Як розпізнати прояв ґендерної дискримінації? Що таке утиск та переслідування за ознакою статі? Які докази мають бути у позовній заяві про дискримінацію?».

Посібник розроблений Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні». Документ затверджений наказом Координаційного центру з надання правової допомоги.

У Методичних рекомендаціях викладено поняття ґендерної дискримінації за національним та міжнародним законодавством. Наведений опис та аналіз конкретних справ, як цивільних, так і кримінальних, пов'язаних із гендерною дискримінацією.

«Справи, пов’язані із ґендерною дискримінацією, часто видаються для нас чимось далеким і таким, що не про нас та не про наших клієнток та клієнтів. Проте це не так. Ці методичні рекомендації покликані показати, що кожна та кожен з нас мали такі справи у своїх юридичній практиці. Нам потрібно навчитися ідентифікувати ґендерну дискримінацію та спробувати вести справи по-іншому заради ефективного захисту прав постраждалих», - зазначає одна з авторок та голова Асоціації жінок- юристок України «ЮрФем» Христина Кіт.

Документ містить також тести на дискримінацію, сформовані у практиці Європейського суду з прав людини. За умови надання ствердної відповіді на усі чотири запитання тесту, можна говорити, що існує пряма дискримінація за ознакою статі.

У Методичних рекомендаціях викладено чіткий алгоритм дій у кожній справі, пов'язаній із гендерною дискримінацією. Перераховано, що потрібно для належного обґрунтування позовної заяви – окремо для кожного випадку ґендерної дискримінації. Наведено перелік нормативно-правових актів України та міжнародного законодавства з питання гендерної рівності.

Авторський колектив, який розробляв методичні рекомендації: правозахисниця, адвокатка, письменниця, громадська діячка Лариса Денисенко, адвокатка, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт, адвокатка, юристка громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Галина Федькович. У доопрацюванні проекту документа взяли участь працівники системи БПД та адвокати, які надають БВПД.