flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська

Перезавантаження влади

25 листопада 2019, 10:11

Набрав чинності Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади”. Документ, зокрема, спрощує порядок прийняття на роботу і звільнення чиновників та запроваджує можливість контрактної державної служби на усіх посадах в усіх органах влади (дотепер за контрактом наймали лише керівників окремих відомств і держпідприємств – переважно “стратегічних”). Завдання – підвищити ступінь відповідальності держслужбовців за результати своєї праці. Кінцева мета, як наголошують автори документа, “швидке та ефективне перезавантаження влади в Україні”.

Найперше, у згаданому Законі “Про державну службу” деталізовано умови найму і звільнення держслужбовців на умовах контракту. Передбачається, що такі контракти укладатимуть на строк до трьох років. При цьому, за умови належного виконання держслужбовцем контракту його дію можуть продовжити за угодою сторін на той же термін (але лише один раз). Тобто, чиновник зможе перебувати на одній посаді не більше шести років. Типові контракти про проходження державної служби затверджуватиме Кабінет міністрів.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук вважає, що ухвалення документа дає старт реальному перезавантаженню влади. "Час тих, хто звик "відсиджуватися" на роботі замість того, щоб працювати, вичерпано!... Ухвалення документа дає старт реальному перезавантаженню влади. "Час тих, хто звик "відсиджуватися" на роботі замість того, щоб працювати, вичерпано!... 

Щодо “специфіки” застосування положень нового закону, то багато хто із держслужбовців боїться, що укладання контракту стане обов’язковим для усіх чинних чиновників – від молодших спеціалістів до керівників відомств.

Утім, прем’єр Олексій Гончарук заспокоїв: впровадження в Україні контрактної державної служби зовсім не означає, що укладати контракт змусять усіх службовців. "Контракт – лише один із інструментів.